Eile, 22. mail toimus Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria neljas kohtumine, kus vastamisi läksime taas Pärnu Sadamaga. Olime küll seeriat juhtimas 2-1, kuid mäng toimus võõrsil ning kõike võis veel juhtuda. Pinget jaguski kogu mänguks ning võitja otsustamiseks tuli appi võtta lisaaeg, kus õnnestus oma paremus maksma panna just AVIS UTILITAS Rapla meeskonnal. Mängu lõppskooriks jäi 79:75 ning juba neljandat aastat järjest saime medalid kaela! Sel korral küll pronks, aga – MEDAL ON MEDAL!

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Vastastel õnnestus mänguskoor avada kahe kahesega ning minna mängu juhtima 4:0. Rapla ei lasknud vahel rohkem kasvada ning peale oma esimesi punkte õnnetus skoori täiendada vabavisete ja pealtpanekuga ning meie edu oli 6:4. Pärnul õnnestus omakorda kasvatada edu 5 punkti peale 11:6 ning veerandi lõpus juba 7 punkti peale 19:12, kuid Hawkins tabas veel viimasel hetkel kaugviske ning veerandi lõppedes olime taga 4 punktiga 15:19.

Teise veerandi esimeses pooles püsis mäng tasavägisem, kuid siis tabas Pärnu kolm vabaviset ning kaks kahest, mille järel oli nende edu nüüd 10 punkti 32:22. Kajupank tabas vabaviske, millele lisandusid kaks Kaldre kolmest ja meie kaotusseis oli taas vaid 3 punkti 29:32. Teise veerandi võitsime 19:16 ning olime taga vaid 1 punktiga 35:34.

Ka kolmas veerand algas justkui tasavägiselt, kuid Pärnu hakkas ikkagi jälle vahet kasvatama. 6:0 vahespurdi järel oli nende edu 7 punkti 44:37. Vahet meil püsivalt vähendada ei õnnestunudki ning vastu tuli võtta veerandi 8:13 kaotus. Pärnu oli mängu juhtimas 6 punktiga 48:42.

Neljanda veerandi algul hakkasime aktiivselt vahet vähendama. Seitse minutit enne mängu normaalaja lõppu oligi seis viigis 52:52. Vähem kui kolm minutit enne veerandi lõppu oli meie edu 5 punkti 59:54. Kohe oli aga Pärnul vastus olemas ning seis oli taas viigis 59:59. Meie kahene, Pärnu kolmene, meie kahene ja viimastel sekunditel Pärnu tabav vabavise – normaalaeg lõppes 63:63.

Lisaaeg algas Rapla jaoks täiesti uue hingamisega, eriti Dominique Hawkinsi jaoks. Nimelt tabas Hawkins järjest kolmese, kahese ja kolmese. Juhtisime 8 punktiga 71:63. Vastased tabasid ühe vabaviske, Hawkins kaks. Vastastel õnnestus ka kolmene tabada, kuid jälle oli Hawkinsil vastus olemas. Meie edu oli endiselt 8 punkti 75:67. Skoori kasvatasid veel Bubalo, Põldoja ja Kajupank ning edu oli täpselt piisavalt suur, et Pärnul meid enam kinni püüda ei õnnestunud ning pronksiseeria kolmas võit kuulus meile 79:75!

Resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (29p, 4rs), Domagoj Bubalo (14p, 7lp), Sven Kaldre (9p) ja Gert Dorbek (9p).

Rapla korvpallimeeskonna jaoks oli esmakordne kogemus võtta medalid vastu võõras saalis, aga kohale tulnud rohked fännid suutsid selle ikkagi eriliseks muuta! AITÄH KÕIKIDELE FÄNNIDELE, KES MEID HOOAJA VÄLTEL NII TULISELT TOETASID JA SPONSORITELE, TÄNU KELLELE SEE KÕIK VÕIMALIK ON! SEE PRONKS ON TEILE!