AVIS UTILITAS Rapla veetis tänase õhtu Lätis, käies külas Valmiera Glass VIA meeskonnal. Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga teisest mängust õnnestus tasavägise kohtumise järel välja võidelda magus 5-punktiline võit, 73:68.

Esimese veerandi algus oli mõlemalt meeskonnalt üsna aeglane ja kompav, kui nelja mänguminuti järel oli tablool endiselt vaid 4:4. Rapla võttis tempo seejärel veidi enam üles ning õige pea oldi peal 8:4. Kodused tulid aga ootuspäraselt järgi ning mõni sekund enne veerandi lõppu mindi vaheltlõikest esimest korda ka juhtima, 16:14, mis vileks nii ka jäi. Lätlaste hea hoog ja agressiivsus jätkus teise neljandiku alguses. Kiirelt lisati 5 punkti, raplakad hoiti nullil ning mõnda aega nauditigi nii koguni 21:14 paremust. Rapla sai teisel veerandil silma pähe alles nelja minuti järel, kuid peale seda kogus end kiirelt ning tuli Valmierale taas lähemale sappa. Ehkki initsiatiivi hoidis kodumeeskond, püsisid külalised löögikauguses. Poolajale minnes oli tablool seis 32:27, ees Valmiera.

Teist poolaega alustas Rapla täis võitlusvalmidust ning Valmierat kaugemale ei lubatud. Ehkki kiirelt visati viiest vahepunktist neli tagasi, kippusid kodused seejärel taas mõne punkti kaugusele eest ära. Sellele vastasid omakorda tagasitulekuga raplakad: kui 6:08 kolmandat veerandit veel ees, oli Rapla esimest korda üle mõne aja taas eduseisus, 41:39. Punkt-punktis-ja-mõnikord-paariga-ees-tempos mängisid meeskonnad kogu kolmanda veerandi, kuid veidi edukam lõpp ja viimase hetke kaugvise viisid viimaseks neljandikuks taas peale kodumeeskonna, 54:47.

Otsustav veerand keris pinge aga täiesti lakke. Esmalt tundus, et Valmiera võtab oma mängu ja läheb – kuid ei. Rapla koosneb võitlejatest ja täpselt seda platsil ka näidati. 10-punktisest kaotusseisust, 52:62, tuldi mängu küünte ja hammastega tagasi. Seda, et aeg liidrina lühikeseks jääb, oli selles saalis oodata. Valmieral oli tõepoolest vastukäik ning 22 sekundit enne lõppu terendas tablool viik –  68:68. Viimased 22 sekundit olid absoluutselt eksimatult selle hooaja pingelisimad, kuid Rapla hoidis oma! Kaptenite Sven Kaldre kaugvise ning Rait-Riivo Laane kaks tabavat vabakat – väga korraliku lõpulahendusega vormistas AVIS UTILITAS Rapla hooaja teise võidu, 73:68!

Rapla resultatiivseim oli täna topeltduubliga Montae Glenn – 17 punkti, 11 lauapalli. 12 punkti, 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 1 bloki sai kirja Indrek Kajupank, Rait-Riivo Laanelt 11 punkti, koguni 7 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Debüteerinud Devaugntah Williams panustas täna skoori 10 punkti ja 2 lauapalliga. Valmiera liidrid olid täna väljakul kapten Edmunds Elksnis, 18 punkti, 9 korvisöötu, 4 vaheltlõiget, ja Valters Vēveris, 16 punkti, 2 lauapalli, 2 blokki.

Sellise emotsiooni pealt on enam kui hea koju tagasi pöörduda, sest Rapla meeskonna järgmine kohtumine on justnimelt hooaja avapauk kodusaalis! Sel pühapäeval, 6. oktoobril tuleb Sadolin Spordihoonesse BK Liepaja meeskond. Rapla peamine eesmärk on publikule väärt vaatemängu pakkuda ning selle lõpetuseks hooaja kolmas võit tabelisse kirjutada. Lisaks korvpallile on avamängule vääriliselt saalis toimumas nii mõndagi muud vinget, niiet mida muud, kui kohtumiseni pühapäeval Sadolinis!