AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond tervitas täna õhtul kodusaalis praktiliselt täismaja fänne ja ühtlasi väljakul ka BK Liepaja meeskonda. Veidi rabedast algusest hoolimata õnnestus võitluslikus mängus võtta veenev 80:66 võit.

Nagu juba öeldud, oli algus tõesti veidi rohmakas, kuid seda mõlema satsi poolt. Viie mänguminuti järel oli tablool vaid 3:4, peal külalismeeskond, ning mõlemad pooled olid möödavisetega omajagu patustanud. Peale seda sai Rapla hoo aga paremini üles ning jätkas tempokamalt, pannes esimeseks pausiks tabloole juba paremuse, 14:9. Teisel veerandil vahe suurenes – ehkki vastane võitles, tabas Rapla lihtsalt paremini ning veerandi keskpaigaks oli vahe juba 13-punktiline, 30:17. Liepaja pani sellele asjade käigule küll usinalt vastu, kuid poolajaks oli seis siiski taas endine, Rapla peal 40:27.

Ka teine poolaeg mängu päriselt muudatust ei toonud. Nagu oli teada, et ka läheb, näitas vastasvõistkond kõva võitlejavaimu ja pinge saalis ei langenud, kuid Rapla suutis paremust hoida. Kolmandal veerandil venis punktierinevus kõige enam koguni 19-ni, 53:34, seda vaid kaks minutit enne viimase neljandiku algust. Sellele vastas Liepaja siiski kolme tabava kaugviskega, mis meie lähemalt visatud korvidele vastukaaluks vahe taas kokkupoole tõmbasid, 55:43.

Ka viimasel veerandil oli selge, et Liepaja ei ole oma saatusega mitte leppinud ning üritab igal juhul edasi. 6:42 veel mängida ning ootamatult leidsid kodused, et tasahilju on külalised, taas kaugvisete toel, vahe juba ühekohaliseks muutnud, Rapla poolt vaadatuna 60:51. Kuna pea 7 mänguminutiga oleks selle vahe tagasimängimine pea igale meeskonnale jõukohane ülesanne, oli selgelt vara loorberitele puhkama heita ning võitlust oli veel omajagu ees. Õnneks andsid oma panuse vahe suurendamisse paljud väljakul viibinud raplakad, näidates head meeskonnamängu. Liepaja comeback-ile pandi piir, erinevus tablool taas kahekohaliseks ning nii õnnestus mäng ka lõpuni mängida. Sireen kuulutas Rapla kolmandat võitu, seekord numbritega 80:66.

Täna pani kõige kõvemad numbrid statistikasse Montae Glenn, kes teenis 16 punkti ja 17 (!) lauapalli, lisaks 3 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Kõvasti pildis oli taas ka Indrek Kajupank, kellelt 18 punkti, 6 lauapalli, 2 korvisöötu, Devaugntah Williamsilt täna 14 punkti, 2 lauapalli ja 2 korvisöötu. Liepaja parim oli kapten Andrejs Selakovs 12 punkti ja 8 lauaga.

Suured tänud kõigile poolehoidjatele, kes meeskonda täna kodusaalis toetasid! Õhkkond oli tõelise Rapla kodumängu vääriline ning seda ei oleks saanud teha väärt sõpradeta! Loomulikult hindab meeskond toetust ka ülekande vahendusel, kuid kutsub siiski kõiki, kel vähegi võimalik, ka melu kodusaali nautima!

AVIS UTILITAS Rapla järgmine kohtumine peetakse järgmisel laupäeval, 12. oktoobril, mil kell 17.00 võtab meid enda kodus vastu BK Ogre – kindlasti äärmiselt sitke vastane, kes sel hooajal suutnud juba üllatada liiga valitsevat meistrit BK Ventspilsi! Järgmine kord kodusaalis on Rapla jaoks sellest veel nädal hiljem, 19. oktoobril, mil võõrustame TALTECH meeskonda, kes selleks ajaks juba Hiinast tagasi ja kindlasti samuti täis võitlusvalmidust. Pange kodumängud endale kalendrisse, näiteks Google Calendari, ja hoidkem pöidlad pihus!