Nädalavahetuse teises mängus läksime vastu turniiritabelis eelviimasel kohal oleva BK Liepajaga. Tegemist oli laupäevasest mängust kindlasti kergema vastasega, kuid oleme aru saanud, et kaks päeva järjest mängimine meile praegusel hetkel ei sobi ja seega kujunes mängu võitmine oodatust ehk veidi keerulisemaks. Võit on aga võit ning skooril 89:82 naasime Lätist koju ka oluliste võidupunktidega.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Rain Veideman, Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mängu alustasid Hawkins ja Veideman kahestega ning läksime juhtima 4:0. Suurem osa veerandajast õnnestuski meil kuni neljapunktilist edu säilitada, kuni veidi vähem kui kolm minutit enne veerandi lõppu tabasid järjest kahesed Ilves, Veideman ja Delph. Edu oli nüüd kaheksa punkti 20:12. Esimese veerandi võitsime lõpuks 24:16.

Teise veerandi esimeses pooles õnnestus meil veidi turvalisemat vahet hoida. Kui esialgu õnnestus vastastel saada vahe vaid viiele punktile, siis kolm ja pool minutit enne veerandi lõppu oli meie edu vaid kolm punkti 37:34. Viimase kümne sekundi jooksul vähendasid vastased vahe veel vaid ühele punktile, kuid tänu Mickelsoni viimasel sekundil tabanud viskele läksime poolajale siiski kolmepunktise eduga 43:40.

Ka kolmanda veerandi esimeses pooles õnnestus meil eduseisu säilitada, kuid veerandaja keskel oli seis viigis 51:51. Tasavägine mäng jätkus, kuni veidi rohkem kui minut enne veerandaja lõppu õnnestus meil sooritada 7:0 vahespurt. Kolmanda veerandi olime võitnud 22:19 ning mänguseis oli meie kasuks kuue punktiga 65:59.

Otsustaval veerandil hakkasime vaikselt vahet jälle kasvatama. Kaks ja pool minutit enne mängu lõppu olime juhtimas 14 punktiga 86:72. Viimasel minutil õnnestus lätlastel teha veel 7:0 vahespurt ning vähendada kaotusseisu viiele punktile 82:87. Lähemale nad meile aga ei jõudnud ning mängu võitsime 89:82.

Kahekohalise punktiskooriga panustasid meeskonna võitu Rain Veideman (21p, 5lp, 8rs), Dominique Hawkins (19p, 2lp, 4rs), Hunter Mickelson (14p, 9lp, 1rs), Gregor Ilves (12p, 2lp, 2rs) ja Ronald Delph (10p, 6lp, 4rs).

Järgmine mäng on laupäeval, kui kodusaalis läheme vastamisi TALTECHiga. Näeme saalis!