Lisaks AVIS UTILITAS Rapla meeskonnale sõitis laupäeval, 15. detsembril üle lõunapiiri Ogresse selle aasta eelviimasele mängule rohkem kui 30 fänni, kes said kohapeal tõelise trilleri tunnistajateks. Endiselt ilma Veidemani asenduseta mänginud Rapla jaoks oli võit korduvalt käeulatuses, kuid iga kord rikkus selle kas hullumeelse lauapõrkest kolmese või lihtsureliku jaoks võimatu sööduga Eesti korvpallisõbrale hästi tuttav Rinalds Sirsnins. Mõru pill tuli alla neelata tulemusega 77:84.

Mängust:
Turniiritabeli neljas Ogre alustas mängu bravuurselt ja juhtis 3 minuti ja 16 sekundiga 13:5, mille peale Rapla näitas omakorda, et vastaste kõrgem tabelikoht ei tähenda, et Lätti poleks võidu järgi tuldud ja hoopis võitis esimese veerandi 25:24.

Kuigi teise veerandi esimese korvi viskasid lätlased, siis just sel veerandil oli Rapla korra oma suurimas eduseisus 31:26. Kahjuks järgnes sellele Ogre 12:2 spurt ja Rapla oli taas tagaajaja rollis. Poolaeg võõrustajatele 47:42, kõik oli veel võimalik.

Pärast poolaega jätkus vihane võitlus, mille käigus nii Rapla kui Ogre fännid, kelle hulgas oli muide ka Läti president Raimonds Vejonis, kuumenesid järjest rohkem üles ja detsibellid saalis ainult tõusid, aga tulemus endiselt miinus 5,  62:67.

Neljas veerand oli juba päris pöörane, Rapla jõudis 4 korda kolme punkti kaugusele, aga ikka leidis võimatus olukorras lahenduse Rinalds Sirsnins. Seisul 69:72 tabas ta 8 meetri pealt lauapõrkest kolmese. Rapla jõudis uuesti kolme punktini 77:80 kui mängu lõpuni oli minut ja 5 sekundit, hea kaitse tulemusena oli pall juba meie käes, kui võimatus olukorras söötis taas Sirsnins võiks öelda võrkpallisööduga palli korvi all üksinduses seisvale Zebergsile, kes viis Ogre 5 punktiga juhtima ja sellega oli mäng tehtud.

AVIS UTILITASE resultatiivseim mängija oli Hunter Mickelson 25 punktiga, lisaks krabas ta 9 lauapalli. Indrek Kajupank tõi 15, Dominique Hawkins 14 ja Ronald Delph 11 punkti. Sven Kaldre andis lausa 9 söötu, mis lõppesid resultatiivselt. Selles kategoorias oli Hawkinsil kirjas number 6.

Vastaste resultatiivseim oli 2011 aastal Raplas toimunud All Star mängu pealtpanekuvõistluse võitnud toona 20-aastane külalisvõistleja Kristaps Dargais 22 punktiga. Pinnuks silmas olnud Sirsnins tegi 17 punnkti, 9 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget.

Lohutuseks sai kogu Rapla meeskond personaalse käepigistuse Läti presidendilt vabandusega „sorry, et täna oli Ogre parem võistkond!“.

Selle aasta viimane mäng juba jõulueelsel laupäeval, 22. detsembril, kui AVIS UTILITAS Raplat ja Aivar Kuusmaad külastab Tallinna Kalev/TLÜ ja Gert Kullamäe. Üks kahest sõbrast peab teise jõulud rikkuma. Mäng algab Raplas kell 17.00.