10.-18. augustini toimus Serbias, Novi Sadis noormeeste U16 vanuseklassi Euroopa Meistrivõistluste A-divisjoni finaalturniir, kus Eesti koondisesse kuulusid põhimeestena kolm Raplamaa noormeest Markus Ruubel, Johannes Kirsipuu ja Joonas Riismaa.

Rapla Korvpallikoolis mängiva Ruubeli ning varasemalt BC Raplamaa võistkonda esindanud Kirsipuu ja Riismaa esitused olid finaalturniiril väga head. Noormeeste keskmised näitajad olid järgmised: Ruubelilt 6,4 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,9 korvisöötu, Kirsipuult 13,4 punkti, 5,4 lauapalli ja 3,7 korvisöötu ning Riismaalt 10,3 punkti, 8,7 lauapalli ja 2,6 korvisöötu.

Seitsmest mängust võitsid Eesti noormehed neli ning saavutasid seni EM-i kõrgeim 11. koha. Alagrupis võideti Gruusiat ja Itaaliat ning kaotati Prantsusmaale. Kohamängudel võideti samuti kahte meeskonda Montenegrot ja Itaaliat, kuid tuli võtta vastu ka kaotused Kreekale ja Iisraelile.

Markus Ruubeli sõnul võib laias laastus tulemusega rahule jääda: “Lootsime loomulikult kõrgemat kohta, kuid üldiselt oleme rahul. Vastased olid palju atleetlikumad ja agressiivsemad, kui harjunud olime. Eks sellisel tasemel mängud ongi selleks, et võrrelda end teiste riikide mängijatega. Samuti nägime oma nõrgad kohad ära, näiteks kaitsemäng,” ning lisas, et meeskonnavaim oli väga hea ja teineteist toetati ka mõõna ajal.

Euroopa Meistrivõistluste B-divisjonis on 16.-25. augustini Montenegros, Podgoricas võistlustules ka neidude U16 koondis, kuhu kuulub Rapla Korvpallikooli õpilane Kristin Õispuu. Neidudel on praeguseks alagrupi mängud mängitud ning peagi algavad kohamängud.