Sel nädalavahetusel mängis Payless Rapla korvpallinaiskond Kalevi Spordihallis toimunud OlyBet NKML finaalturniiril.

Poolfinaalis mindi laupäeval vastamisi suurfavoriidi Tallinna Ülikooli naiskonnaga. Mängu domineeris vastane. Esimese veerandi järel pidi Rapla tunnistama TLÜ paremust 22:8. Poolajale minnes oli vastase edu kasvanud veelgi (46:23). Ka kolmandal veerandil tabas vastane meist tunduvalt paremini ning viimasele veerandile tuli Raplal vastu minna juba 39:77 kaotusseisus. Neljandal veerandil vormistasid pealinlased endale finaalipääsuks 102:49 võidu.

Rapla naiskonna tugitalaks oli Kaia Milling 16 punkti ja 14 lauapalliga. Teda toetas 11 punktiga Karin Lipstuhl, kelle takistamiseks tehti ka 9 viga. Kogu statistikat vaata siit.

Siinkohal tuli vastasele au anda ning neile finaaliks edu soovida, sest meid ootas veel pronksmedalite mäng, mis toimus pühapäeval, kell 15:00 ning vastaseks karikavõistluste poolfinaali vastane G4S Noorteliiga, kes omakorda laupäeval toimunud teises poolfinaalis pidi tunnistama Tartu naiskonna paremust.

Pühapäeval visati pall mängu kell 15:00 ning naiskonna pingile oli sel päeval kogunenud rohkem mängijaid kui poolfinaalis.

Esimese veerandi mängisid Rapla naised vastasega võrdselt ning 10 minuti lõppedes mängisime välja isegi 16:15 eduseisu. Teisel veerandil tegid noored aga nii-öelda oma ja võitsid selle lausa 21:8, mis tähendas, et poolajale läksime 24:36 kaotusseisus. Ometi ei olnud Payless Rapla alla andnud ning oli valmis G4S Noorteliigale lahingut andma. Kolmanda veerandi pöörasime seega taas enda kasuks 19:18. Ka neljanda veerandi suutsime võita (15:14) aga teisel veerandil tehtud kahju, meid enam mängu tagasi ei toonud. Pidime tunnistama vastaste 68:58 paremust.

Kaia Milling pani püsti korraliku viskekontserti, kui aitas naiskonda lausa 28 punktiga. Teda toetas Kerli Haas 12 punktiga. Kogu statistikat vaata siit.

Sellega lõppes ka naiskonna 2017/2018 hooaeg. Kokkuvõttes võib jääda vägagi rahule, sest 26-st mängust õnnestus meil võita 17. Kaasa on meil võtta Eesti Karikavõistluste II koht, Naiste Korvpalli Liiga II divisjoni II koht ning Naiste Korvpalli Meistriliiga IV koht.

Suurimad tänud lähevad meie toetajatele, kaasaelajatele, trummaritele, pasundajatele ja kõigile teistelegi asjaosalistele. Teieta poleks meil olnud nii vinget, sisukat ja head hooaega. Aitäh!