Eile, 29. aprillil toimus Sadolin Spordihoones Alexela Korvpalli Meistriliiga veerandfinaali viies ja otsustav kohtumine. Esimesed kaks kohtumist oli napilt võitnud Tallinna Kalev/TLÜ, kolmanda mängu 2 punktiga AVIS UTILITAS Rapla ning neljanda mängu vägagi kindlalt taas Rapla. Viimasest mängust korralikult enesekindlust saanud Rapla korvpallimeeskonnal õnnestus ka sel korral näidata kindlat mängu ning võita täismaja ees eilne mäng 90:66! See tähendab, et oleme ametlikult poolfinaalis, kus meie vastaseks on eelmise hooaja suur rivaal Tartu Ülikool.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Rapla alustas mängu kohe tabava kolmesega. Järgnesid vastaste kaks kahepunktiviset, meie kahene ning vastaste kahene ja vabavise. Seis oli kalevlaste kasuks 7:5. Raplal õnnestus seejärel teha 10:0 vahespurt ning minna juhtima 8 punktiga 15:7. Vastastel vahet märgatavalt vähendada ei õnnestunud ning esimese veerandi võitsime 9 punktiga 24:15.

Teist veerandit alustasid vastased taas hästi ning vähendasid kaotusseisu 3 punktile 26:29. Rapla reageeris kiirelt kolme tabava kolmesega ning asus juhtima 12 punktiga 38:26. Vastaste kahepunktivisetel jätkas Rapla kolmestega vastamist. Teise veerandaja lõppedes oli Rapla edu nüüd 16 punkti 50:34.

Kolmandal veerandil õnnestus Rapla mängijatel hakata vahet veelgi kasvatama ning kolm minutit enne veerandi lõppu oli vahe 21 punkti 67:46. Vastased tegid aga ootamatult 10:0 vahespurdi ja vähendasid kaotusseisu 11 punkti peale 56:67. Kolmanda veerandi järel olime juhtimas 69:58.

Viimane veerand taastasime hea mängurütmi ning vahe hakkas meie kasuks taas kasvama. Veerandi keskel oli vahe juba 21 punkti 80:59 ning lõpuvile kõlades kuulus meile 24-punktiline võit 90:66. See tähendab, et tulime seerias 0:2 kaotusseisust välja 3:2 ning pääsesime poolfinaali! Selline olukord on taastamise järgses Eestis ainulaadne ning seega väärib meeskond erilist tunnustust, et alla ei andnud ning kindlalt lõpuni pingutas!

Täismaja ees olid resultatiivseimad Nolan Cressler (31p, 3rs), Dominique Hawkins (20p, 7lp, 7rs) ja Indrek Kajupank (11p, 5lp).

Poolfinaalis saab meie vastaseks olema eelmise hooaja suur rivaal Tartu Ülikool. Esimene kohtumine juba kolmapäeval Tartu Ülikooli Spordihoones kell 19:10. Ole kindlasti kohal!