Eile, 18. aprilli õhtul algas Raplas kauaoodatud playoff, kus vastamisi mindi Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Kuigi alles laupäeval olime põhiturniiril sama meeskonda võitnud, siis rõhutas peatreener Aivar Kuusmaa mitmel korral, et selle põhjal ei tohi teha mingeid järeldusi ning veerandfinaalis saab olema vastaste mängupilt hoopis teine. Nii ka oli ning isegi kui olime selleks valmis, siis sel korral tuli võtta vastu kaotus 69:73. Kadunud pole aga veel midagi, sest seeria käib kolme võiduni ning Raplal on veel kõik võimalused veerandfinaal võita.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mängust jäid sel korral kõrvale vigastustest taastuvad Nolan Cressler ja Gregor Ilves. Mäng algas väga tasavägiselt pideva viigiseisuga – ühe meeskonna korvile oli teisel võistkonnal kohe võrdväärne vastus olemas. Kuigi käimas olid alles mängu esimesed minutid, siis oli saalis juba tunda playoffile omast pinget nii mängijate, treenerite kui ka pealtvaatajate seas. Esimese veerandi lõppedes olid vastased juhtimas 21:20.

Ka teise veerandi algul mängisid võistkonnad väga võrdset mängu. Veidi vähem kui seitse minutit enne veerandi lõppu sai Tallinna Kalev/TLÜ 5 punktiga juhtima 31:26, kuid kaks minutit enne esimese poolaja lõppu oli seis taas viigis 38:38. Teise veerandi võitsime 1 punktiga 21:20 ning seis oli seega jälle viigis 41:41.

Kolmanda veerandi algus oli eelnevatest täiesti erinev, sest Tallinna Kalev/TLÜ-l õnnestus 5 minutiga teha 9:0 spurt ning minna mängu juhtima 50:41. Rapla jaoks muutus olukord järjest keerulisemaks, mida raskendas veelgi Hawkinsi viies viga. Kuna Cressler ja Ilves olid vigastatud, siis tuli nüüd Raplal ilma mängujuhita hakkama saada. Rapla jätkas siiski võitlemist ning veidi vähem kui kolm minutit enne veerandi lõppu oli vahe vaid 2 punkti 50:52. Kolmanda veerandi võitis Tallinna Kalev/TLÜ 15:11 ning oli seega mängu juhtimas 56:52.

Viimasel mänguveerandil saime kahe vabaviskega vahe 2 punkti peale 54:56. 4 ja pool minutit enne lõppu oli vastastel õnnestunud taas vahet suurendada, sel korral 8 punkti peale 64:56. Umbes poolteist minutit hiljem tegime 6:0 spurdi ja olime taas vaid 2 punktiga maas 64:66. Vastased tabasid seepeale kahese ja veidi hiljem ühe vabaviske. Vastasime kahe tabava vabaviskega ning vastased samuti omakorda kahe tabava vabaviskega. Tallinna Kalev/TLÜ edu oli 5 punkti 71:66 ja mängida oli jäänud 11 sekundit. Kajupangal õnnestus tabada kolmene ning nüüd oli vahe juba vaid 2 punkti 69:71. Mängida olid aga jäänud vaid mõned sekundid ning meie vea järel tabasid vastased mõlemad vabavisked ja veerandfinaali esimese mängu oli võitnud Tallinna Kalev/TLÜ 73:69.

Meie resultatiivseimad olid Indrek Kajupank (15p, 5lp), Devonte Upson (12p, 5lp), Dominique Hawkins (11p), Sven Kaldre (8p, 7lp, 8rs) ja Domagoj Bubalo (7p, 12lp).

Kuigi kaotasime esimese lahingu, siis kindlasti mitte veel sõda, sest seeria käib kolme võiduni. Seeria teine mäng juba pühapäeval kell 18:00 Kalevi Spordihallis! Ole kohal!