AVIS UTILITAS Rapla veetis eilse kevadõhtu Pärnus, kus neljandas veerandfinaalmängus tuli tõdeda kodumeeskonna Pärnu Sadama 88:76 paremust. Kolmanda teenitud võiduga liikus eelmise aasta pronksmedalikonkurent edasi poolfinaalidesse, Rapla meeskond tõmbab hooaja mängudele joone alla.

Kui kolmes esimeses kohtumises sai esialgu mängu paremini käima Rapla, siis eile oli esimesel veerandil edukam kodumeeskond. Kolme mänguminuti järel oli Pärnu peal 11:3 ning Rapla pidi juba nüüd tagasitulekut teostama hakkama. See oli ka edukas – mõne järgmise minutiga oli tablool juba 13:10, endiselt Pärnule, kuid vahe külaliste jaoks hoopis lubavam. Sellest lähemale Pärnu Raplat siiski ei lasknud, veerandi lõpuks vahe Pärnu jaoks veidi turvalisem, 28:21.

Teine veerand kuulus esmalt samuti pigem Pärnule. Vahet suurendati taas, mõned korrad ka kuni -10ni, 36:26 ja 38:28, kuid sellest enam end ette viia ei suudetud. Rapla vastas sellele taas omakorda, jõudes taas igati kättesaadava -4ni, 38:34. Üsna sarnase vahe ümber kulges veerand ka lõpuni. Kui Pärnu vahet ka suurendada üritas, olid külalised taas peagi sabas. Poolaeg lõppes siiski kodumeeskonna õnnestumisega ning vahe seejärel sama, mis avaveerandi lõppedes, 7 – nüüd numbritega 47:40.

Kolmandal veerandil mängu käigus suuri muutusi ei olnud – Pärnu endiselt peal, ja ehkki mõni punkt õnnestus vahele lisada, igale katsele seda oluliselt suurendada oli Raplal vastus olemas. Kõige enam õnnestus Pärnul peale saada tabloole +12, 60:48, millele järgnes aga Rapla spurt, ning natuke vähem kui kaks minutit enne veerandi lõppu oli tablool vaid 4-punktine erinevus, 61:57. Need minutid kuulusid aga Pärnule, ning pausiks taas tablool kindlam paremus, 68:57. 11-punktine erinevus aga kindlasti võrdväärsetele vastastele murranguline ei ole, mistõttu võiski arvata, et kohtumist jääb siiski otsustama viimane neljandik.

Rapla end aga neljanda veerandi alguses kuidagi käima ei saanud ning kodumeeskond suurendas vahet, kahe ja poole minuti pärast juba tablool 75:59. 16 punkti ümber püsis vahe mõnda aega – 4 minutit kohtumise lõpuni ning 79:63. Sellest seisust sai aga oma mängu innustust Pärnu ning vahe kärises esimesest kahest kohtumisest tuttavasse 20 punkti ümbrusesse. Viimaste mänguminutite jooksul võitles Rapla end hea visketabavuse ning südi mänguga veidi lähemale tagasi ning meie hooaega lõppenuks kuulutavaks sireeniks oli skoor 76:88.

Rapla parimad olid Brian Williams, kellelt 19 punkti, 4 lauapalli ja 3 blokki, Hunter Mickelson, kes lisas 16 punkti, 5 lauapalli, 4 korvisöötu ning kolmandal veerandajal põlvele viga teinud kapten Indrek Kajupank, kes panustas enne vigastust 10 punkti ja 5 lauapalliga.

AVIS UTILITAS Rapla tänab südamest kõiki poolehoidjaid, kes on sel hooajal saalis käinud, meeskonnaga kaasa sõitnud, nõu ja jõuga abiks olnud või meeskonna tegemisi sponsoreerinud. Kõik teie olete põhjuseks, mille nimel meeskond mänguplatsil ja treeningsaalis võitleb. Iseäranis palju tänu nii paljudele Rapla fännidele, kes oma laupäevaõhtut koos meeskonnaga Pärnus veeta otsustasid!

Suur-suur aitäh meiega olemast ning kohtume peagi taas!