14.märtsil tegi Eesti Korvpalliliit ajaloolise ja valusa otsuse, kui kuulutas seoses maailmas leviva koroonaviiruse levikuga kõik Eesti Meistrivõistluste mängud 2019/2020 hooajaks lõppenuks! Otsus šokeeris kindlasti kogu meie korvpalliperekonda esindusmeeskonna fännidest kuni noorimate trennilasteni välja.
Nüüd, kus on olnud veidi aega selle mõttega kohaneda, oleks hea võtta Meistrivõistluste hooaeg kokku ja mis seal salata-meil oli vingelt tubli hooaeg!
(Korvpalliliidu otsus oli selles olukorras mitte Eesti meistreid välja kuulutada, kuid paremusjärjestus on sellegi poolest oluline ning vastavalt sellele asetusele tehakse ka paljud otsused uueks hooajaks.)

Alustame õrnema soo esindajatest ning Naiste Esiliigast-
➡️Ainukesed, kellest meie naistel tõesti sel hooajal jõud üle ei käinud, oli Naiste Meistriliigast esiliigasse tulnud Audentese SK naiskond ning nemad jäid turniiritabelis I kohale ning meie naistele jäi tubli ja tugev II koht. Palju jäi veel sisse ja kindlasti oleks Rapla Korvpallikooli naiskond treener Viljo Sinika juhendamisel pakkunud ka Audentesele finaalis kõva lahingu ja kes teab… ehk oleks naised taaskord kõige kuldsemad medalid välja võidelnud? 😎
➡️U16 vanuseklassi tüdrukud tegid samuti hiilgava hooaja ning sel hooajal lootsime kindlalt pääseda ka finaalturniirile võistlema nelja parima sekka. Hooaja lõppedes asetsesime kahe Audentese SK võistkonna järel 8 võistkonna seas 3. kohal. Aplaus tüdrukutele ja treeneritele!
➡️U14 tüdrukud purjetasid samuti Kaia Millingu juhendamisel edukalt kuni lõpuvileni välja ja 9 Eesti võistkonna seas lõpetati hooaeg 5.kohal, kogudes tabelisse 4 võitu ja 4 kaotust.
❗️Sel hooajal saime endale kohustuseks korraldada 16.-17. mail toimuma pidanud U14 finaalturniir Raplas ja hoidsime selle vanuse tüdrukutele edukalt esinenud Rapla/Kohila poiste kõrval kõvasti pöidlaid, sest enda kodus finaalturniiril oleks olnud nii poisse kui tüdrukuid võitlemas näha eriti vinge!
➡️Miniklassi tüdrukute lõppsaldoks jäi 5 võitu ja 5 kaotust ning 8 osalenud võistkonna seas lõpetati 3.kohal! Esimest kohta hoidis Audentese SK ja teist Tallinna Kalev. Tubli töö treener Kustas Põldoja ning tüdrukud!

➡️Saku II liiga meeskond pidas tiheda mängugraafikuga hooajal treener Allar-Raul Antsoni juhendamisel kokku 21 kohtumist, millest väljuti võitjana 9-st ja kaotusega 12-st. Paljud nimetatud kaotustest olid väga napid, kus vaatajatele pakuti närvikõdi ning põnevust lõpuni välja. Kui võistkonnaga liitus ka kaitseväest naasnud Marek Ruut, meistriliigas palliv Joonas šein ning vigastuspausilt olid tagasi Pärnapuu ja Ruubel, tegi meie võistkond juba väga häid esitlusi ning oli väga kahju, et just siis tuli lõpetada! 12 osalenud võistkonna seas lõpetati hooaeg 8.kohal.
➡️U18 noormeestel oli raske hooaeg ja kahjuks võite ei õnnestunudki kirja saada. Sel hooajal mängiti enamasti vastastest noorema koosseisu ja lühema pingiga. Lisaks viibisid pikal vigastuspausil võistkonna põhimehed Erik Pärnapuu ja Markus Ruubel. 8 tugevaima klubi seas jäädi hoidma 8.kohta, kuid kindlasti ei kahtle keegi, et rivis olnud mängijad said tugevate vastastega kõva hooaja.
➡️U16 noormeestel oli samuti lõppenud hooaeg raske. Pink oli küll pikk, kuid teiste Eesti parimate seas jäime ehk hätta mängijate pikkusega. Muidugi pakuti vastastele iga kord vinged lahingud ning 12-st mängust saadi ka 4 ilusat võitu. Poisid lõpetasid 8 parima Eesti U16 võistkonna seas 6.kohal.
➡️U14 poiste arvestuses mängisime sel hooajal lausa kahe võistkonnaga. Vanemad poisid kuulusid Jüri Pritšini poolt juhendatavasse Rapla/Kohila võistkonda ja mängiti kõrgemas divisjonis ning nooremad Rapla Korvpallikooli nime all Allar-Raul Antsoni juhendamisel III divisjonis.
Rapla/Kohila poisid püsisid väga pikalt 100% võidulainel ning neile oli enamus Eesti parimatel vanusekaaslastel väga keeruline vastu saada. Kahel pealinna võistkonnal see siiski õnnestus ja hooaeg lõpetati 2.kohal SK Nord I järel, kellel õnnestus lõpuni purjetada ilma ühegi kaotuseta. Tubli töö Jüri Pritsin ja poisid!
Rapla Korvpallikooli U14 võistkond omandas mängukogemust aga madalamas divisjonis ning sealt saadi hooaja peale kaks tublit võitu. Hooaeg lõpetati oma divisjonis 9.kohal. Treener Allar-Raul Antson on hooaja keskel võistkonna seisu kirjeldanud: „ Põhimõtteliselt aasta vanemate ja suuremate seas ammutame võistluskogemusi, mil iga mäng on meile kasulik. See, et meist mõnes mängus nö „üle sõidetakse“, ei tähenda, et mäng meile kasulik ei oleks, just vastupidi – need mängud on meile väga kasulikud, kuid just vastasele ei ole.“. Uuel hooajal on poistel taas võimalus end samas vanuseklassis tõestada, kõike õpitut platsil praktiseerida ning siis juba on ehk ka lihtsam saada ihaldatud võite.
➡️U12 poistel hakkas samuti hooaeg treener Jürgen Laarsi juhendamisel aina edukamalt kulgema ja kindlasti ollakse väga kurvad, et ei saanud lõpuni minna. Kokku saadi võrdselt 7 võitu ja 7 kaotust. 24 II divisjonis palliva võistkonna seas jäädi hoidma tublit 13.kohta.
➡️Lisaks osalesid meie nooremad poisid nii mikro- kui ka makroliigas. Paremusjärjestusse nendes liigades võistkondi veel ei asetata, kuid oma esimesi mängukogemusi said sealgi paljud meie tublid noored korvpallurid.

Lisaks Eesti Meistrivõistlustele kuulutati lõppenuks ka noorte Balti liiga BBBL, Euroopa Noorteliigad EYBL ja EGBL ning Eesti-Läti Noorte Korvpalliliiga, kus samuti meie tublid võistkonnad, või siis meie mängijad koos teiste korvpallikoolide võistkondade koosseisus, osalesid.
Edukaima esitluse tegi nendes sarjades kindlasti Jüri Pritšini poolt juhendatud U14 poiste Raplamaa võistkond BBBLis, kus 32 võistkonna seas jäädi eriti tublile 8.kohale 11 võidu ja vaid 3 kaotusega.

Oli ju ilus hooaeg!

Täname kõiki Rapla Korvpallikooli õpilaste vanemaid ja meie fänne, kes aitasid hooaja jooksul võistkondi transportida ning olid ka muudes tegemistes treeneritele toeks.
Hästi-hästi suured tänud Avis autorent! Teie väikebussideta oleks meie noorte tegemisi nii-nii palju keerulisem organiseerida.

Hetkel jätkame treenimist kodustes oludes ja anname ühiselt koos endast kõik võimaliku, et viirus taanduks ja me saaksime taas kõik koos treenida ja võistelda, sest #koosonäge!