AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond avas täna nii iseenda kui ka terve Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga hooaja, kohtudes Kalevi Spordihallis kevadise hõbemedalistiga, Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Mängus põnevusest puudu ei tulnud, kuid lõpuks õnnestus Raplal kaalukauss siiski enda poole kallutada ning avamängust 84:76 võit võtta.

Esimene veerand ei olnud Rapla jaoks just õnnestunute killast. Ehkki vastaseid õnnestus omajagu palli kaotama panna, ei saa sama öelda palli enda korvi upitamise kohta, ning rabe algus tähendas kümne mänguminuti järel 14:24 kaotusseisu. Lühikese pausi järel saadi hoog aga kiirelt üles ning vahe hakkas sulama. Kui 6:14 veel II veerandist ees, sai Rapla Erik Keeduse keskpositsiooniviskest esimest korda juhtima, 31:29. Edu õnnestus ka hoidma jääda ning ehkki poolajavileks võttis väike Kalev veidi tagasi, jäi eduseis siiski püsima, Rapla poolt 45:40.

Paus tõmbas Raplal taas esialgu tuure veidi maha, kodumeeskond tuli järgi ning kuni 5 punktiga ettegi, 52:47, seejärel 54:49. Selle peale aktiveerus Rapla meeskonna uus kapten Sven Kaldre, kes esmalt kolmese, seejärel vaheltlõike ja vabavisked statistikasse sai ning meeskonnad viigile tõi, 54:54. Jätkati küllalt võrdselt, kuid Raplal veerandi lõpus mõni õnnestumine rohkem ja tablool kohe 69:65.

Otsustav veerand algas Rapla 8:0 spurdiga, skoorini 77:65. Ehkki peale seda hakkas tasapisi punkte lisama ka Kalev, andis see Rapla tegemistesse siiski enesekindlust juurde. Vahe 10 punkti ringis ka püsis, kuni veidi vähem kui 3 minutit enne lõppu tuli Kalev vaid 6 punkti kaugusele. Ehkki õhkkond läks saalis mõneks ajaks pinevaks, sellest lähemale neid enam ei lubatud. Mängu lõppskoor 84:76 Rapla kasuks ning liiga avamängu võit kirjas!

Rapla kõige kõvem skooritegija oli täna Indrek Kajupank – 24 punkti, 7 lauapalli, 2 korvisöötu! Montae Glenn lisas 20 punkti ja 9 lauapalli, Rait-Riivo Laane 13 punkti, 2 lauapalli ja koguni 7 resultatiivset söötu. Kalevi poolelt oli resultatiivseim Tanel Sokk, 16 punkti ja 6 korvisöötu, Michael Buchananilt 13 punkti ja 9 lauapalli.

AVIS UTILITAS Rapla järgmine kohtumine on kolmapäeval, 2. oktoobril, kui kella 19.00-ks sõidetakse külla Valmiera Glass VIA meeskonnale. Hooaja esimene kodumäng peetakse Sadolin Spordihoones pühapäeval, 6. oktoobril kell 16.00, kui võõrustame BK Liepajat. Võimsaks avapauguks ootame kodusaali iga Rapla kossusõpra, nii suurt kui väikest!