AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond pidas täna õhtul kodusaalis võitlusliku kohtumise liigatabeli liidri BK Ogrega. Liider näitas oma võimekust ja meeskondlikkust ka Raplas ning kodumeeskonnal tuli vastu võtta 75:89 kaotus.

Mäng algas kohe väga suure hooga ning tasavägiselt. Hoost hoolimata kulus see rohkem võitluse kui skoorimise peale, sest esimese nelja mänguminuti järel oli tablool endiselt vaid 6:6. Seejärel võttis väikse spurdi tegemise enda peale kapten Rait, kes kahe kaugviskega Rapla viisakalt 12:6 juhtima viis. Ogrele oli see üllatus vist lausa nii suur, et mõnel järgmisel minutil oli neil oma mängu käima saamisega raskusi, mis ajaga suutis Rapla aga enda paremust veelgi kindlustada, tablool 16:8 ning veel 44 sekundit enne veerandi lõppu 20:13. Siis tundus aga, et Ogre poolel toimus absoluutne ümberlülitus, sest allesjäänud ajaga tuldi Raplale hoobilt järgi. Esimese veerandi lõpp – 20:20.

Teisel veerandil hakkas Ogre juba rohkem pead tõstma, ehkki seis püsis veel üsna tasavägine. Kiirelt viidi end esimese rünnakuga liidripositsiooni ning vähemalt mõne punkti jagu püsisid külalised juhtimas ka kogu ülejäänud mänguaja. Mugavalt Rapla end neil muidugi tunda ei lubanud, sest üle 5-6 punkti vahet lasta ei tahetud ning aktiivne töötlemine käis mõlemas väljakuotsas. Veerandi keskpaigas Rapla maas viiega, 27:32, ning ehkki vahepeal kärises vahe ka -12 peale (Rapla poolt vaadates 30:42), oli kodumeeskond lõpus selle omajagu kokkupoole tagasi tõmmanud, 40:46.

Ehkki tihtipeale on poolajapaus Rapla mängude kulge ümber pööranud, täna see paraku nii ei õnnestunud. Ehkki koduste hoog ei raugenud, tuli Ogre pausilt tagasi juba järgmise käiguga ning mäng muutus veelgi agressiivsemaks. Külalised skoorisid nii kaugelt kui lähedalt ning kolmanda veerandi esimeses pooles Rait-Riivo Laane kahe kaugviske järel tabloole seatud -6 (46:52) oli ka mängu teise poole kõige väiksem punktivahe. Ehkki liidrid näitasid kvaliteeti, ei lasknud ka Rapla veel oma plaanidest lahti, lõpetades 3. veerandi siiski veel kõike lubavas kauguses, 57:67.

Otsustavat pööret aga Ogre vastu mängu tuua ei õnnestunud. Esimese mõne minutiga õnnestus puhtivahe küll uuesti ühekohaliseks muuta, 63:72, kuid sellest lähemale Ogre koduseid pikalt ei lubanud. 9 ja 11 punktise vahega mängisidki meeskonnad lausa järgmised 4 minutit. 3:50 minna, tõi Montae Glenni vise Rapla veel veidi lähemale, 71:78, kuid paraku ei olnud see algus võidukale lõpuspurdile. Ogre vastas sellele käigule omalt poolt 6:0 minispurdiga ning vahe neile taas märksa turvalisem. Viimased kaks minutit enam märkimisväärseid muudatusi ei toonud ning lõpusireen kuulutas BK Ogre 89:75 võitu.

Rapla eest tegi parima esituse kaaskapten Rait-Riivo Laane, kes tõi 22 punkti, võttis 4 lauapalli, andis 7 resultatiivset söötu ning sooritas 3 vaheltlõiget. Devaugntah Williams lisas omalt poolt 18 punkti, Montae Glenn naases harjumuspärase topeltduubli juurde, täna 16 punkti ja 10 lauapalli. BK Ogre konkurentsitult resultatiivseim oli mängujuht James Batemon, kellelt 34 punkti, 3 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. 20 punkti ja 10 lauapalliga panustas Janis Poznaks.

Rapla korvpallimeeskond peab oma järgmise kohtumise järgmisel neljapäeval, 6. veebruaril, kui kella 19-ks sõidetakse Kalevi spordihalli külla BC Kalev/Cramole. Kodusaali saab veebruari üheks ja ainukeseks korraks kokku tulla teisipäeval, 11. veebruaril kell 19.00, kui meile tuleb külla Riia VEF.