Lisaks mängijatele, kes tuleval hooajal väljakul suure tõenäosusega põhirõhku kandma jäävad, ei ole Rapla meeskond aga kõrvale heitnud ka ambitsiooni kõrgeimal kohalikul tasemel karastada tublimaid noori kasvandikke, kes korvpallikoolist peale tulevad. Sel hooajal jätkavad meeskonna juures just selleks ka Markus Ruubel ja Jan-Märten Ratas.

„Oleme Raplas kogu aeg hoidnud seda joont, et meie korvpallikooli perspektiivikamatel ning edukamatel noormängijatel on olemas võimalus samm-sammult integreeruda esindusmeeskonda ja ise kõvasti panustades seal kanda kinnitada,” selgitas AVIS UTILITAS Rapla peatreener, pikalt Rapla korvpalli panustanud Toomas Annuk. „Näitena võib tuua nii Gregor Ilvese, kes kandis vastutusrikast rolli meeskonnas juba eelmisel hooajal, kui Marek Ruudu, kes hetkel küll teenib meie kodumaad, kuid kokkuleppel kaitseväega osaleb praegusel perioodil õhtustel treeningutel.

Treenerina olen kindlasti seda meelt, et noormängijaid rohkem arendab just meeste vahel treenimine ja juba eelmisel hooajal kaasasime meeskonna tegemistesse noormängijad Jan-Märten Ratase ning Markus Ruubeli. Nii Jan-Märten kui Markus on ka terve suve jooksul näidanud suurepärast tööeetikat ja sihikindlust, mis annab treenerile kindlust, et neile pandud lootused on igati õigustatud ja tihedas konkurentsis mänguaja peale nad ka selle võimaluse tublisti ära kasutavad.“

Lisaks nendele noortele, kes lõviosa oma treeningutest koos esindusega teevad, saavad uuel hooajal esimesed võimalused ka veel veidi nooremad mehed, selleaastased U16 koondislased Kardo Kilk ja Erik Pärnapuu. Esialgu saab Kardo ja Eriko koormus meeskonna juures olema mõned trennid nädalas, kuid ajapikku kasvab kindlasti nendegi võimalus ja vastutus. „Oleme alati kaasanud noortekoondiste poisse ja kuna nemad seal olid olulised mängijad, siis loogilise käiguna anname ka neile seda õhkkonda nuusutada. Nad on kindlasti Rapla lootustandvaimate noorte seas ning ootan huviga, kuidas nad meie trennidesse sulanduvad,” kostis noorimate õpipoiste kohta peatreener Annuk.

N-ö noorteosakonnas ei ole sel hooajal jätkamas Risto Valge, kes oli Rapla meeskondades pallimas kaks hooaega. Kogu Rapla klubi tänab Ristot meiega olemast ning soovib kõike parimat tulevikuks!