AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond veetis oma pühapäevaõhtu Lätis, et kohaliku Valmiera Glass VIA meeskonnaga üks korralik korvpalliheitlus maha pidada. Võitlusliku mängu pööras teisel poolajal enda kasuks külalismeeskond, kes sai juubeldada 82:69 paremuse ning kindlama play-offikoha üle.

Avarünnakust peale oli kohtumise esimene pool tasavägine. Kui initsiatiivi võtmisega paistsid esmalt silma külalised, tuli ka Valmiera peagi järgi ning vahe püsis pidevalt pinevalt väike. Sellises tempos kulgesid pea kõik kümme esimest minutit, kuid vahetult enne avaveerandi lõppu viis Toms Kohanovsi tabatud kolmene kodumeeskonna vileks ette 21:18.

Teine veerand kulges sisuliselt identses rütmis. Vahe tehti tasa, Rapla viis end kuni viiepunktisesse eduseisu, Valmiera tuli järgi. Nii taas kuni viimaste rünnakuteni, kuid Valmieral end seekord minispurdiga päris eduseisu võidelda ei õnnestunud, ning puhkepausile mindi Rapla 2-punktises eduseisus, 42:40.

Teise poolaja algus mängu oluliselt ühekülgsemaks ei muutnud. Ehkki nüüd õnnestus Raplal juba suurem eduseis haarata, oli kodumeeskond agaram kaugelt ning pidevalt jäi siiski tunne, et edus liigselt enesekindel olla ei maksa. Siiski suudeti varasem umbes 5-punktine edu venitada kahekordseks ja Valmiera pidi agressiivsemat mängu näitama hakkama. Ehkki see mängupilti vaadates ka nii läks, oli Rapla siiski kindlam ning viimasele neljandikule mindi vastu 68:58 paremuses.

Peale pausi demonsteeris Rapla veelgi suuremat enesekindlust ning viis vahe koguni 17-le punktile (77:60). Valmiera võitluslikkust näinuna võis aga karta, et nii lihtsalt lätlasi põlvili ei suru. Ehkki võitluslikkust Valmieral tõepoolest ka jagus, ei kippunud nende visked tabama ning Rapla lootused mängust hooaja 10. võiduga koju sõita muutusid tasapisi kindlamaks. Lausa veidi enam kui 2 minutit veerandi keskel püsinud skoor 78:62 murti küll lõpuks Valmiera poolt, kuid seda spurdiga täiendada ei õnnestunud ning Rapla jätkas mugavas eduseisus. Ehkki kodumeeskond võitluslikkust kuni lõpuni välja ei minetanud, oli Rapla siiski täna teises pooles selgelt üle. Valmierast sai end kodu poole sättida 82:69 võiduga!

Rapla suurim korvikütt oli täna Dominique Hawkings, kes tõi meeskonnale 19 punkti ja andis 5 resultatiivset söötu. Indrek Kajupank lisas 16 punkti, 5 lauapalli, Hunter Mickelson 15 punkti, 8 lauapalli ja 7 vaheltlõiget. Ära tasub märkida ka suurim lauavõitleja, tänane sünnipäevalaps Ervins Jonats, kes 11 lauapallile 9 punkti ja 5 korvisöötu lisas. Kohtumise MVP pretendentideks võiks aga kindlasti pidada ka kõiki kohale sõitnud Rapla fänne, kes kaasaelamisega meeskonnale kõvasti tuge andsid!

Rapla järgmine kohtumine on neljapäeval 14. veebruaril, kui sõbrapäeva minnakse tähistama koos Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga. Tallinnas Sõle spordikeskuses peetav kohtumine saab alguse kell 20.00. Ootame endaga kaasa kõiki oma sõpru lähedalt ja kaugelt, sest nüüd on turniiritabeli 7. koha nimel vaja võidelda just võõrustajatega.