AVIS Utilitas Rapla käis täna õhtul piiril, külas Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnal. Taaskord kehtis reegel, et õnne oli palliplatsil enam külalistel, sest Rapla sai tänasest õhtust kaasa oma viienda võidu, skooriga 86:75.

Valgaga on meil asjad alati põnevad olnud ja lootusi ei petnud ka tänane kohtumine. Esimesel poolajal näitas initsiatiivi rohkem üles kodune Valga-Valka. Avaveerand oligi pigem nende päralt, ehkki skoorivaene mõlemale osapoolele. Viie mänguminuti järel tablool 9:4, kodumeeskond peal, ning ka veerandi lõpuks skoor mitte just kõrge, 18:12.

Teine veerand tõi mängu tasavägisust. Endiselt initsiatiivikamad võõrustajad, iseäranis veerandi esimeses pooles, kui vahe õnnestus pisteliselt ka kahekohaliseks viia. 13-punktine kaotusseis, 22:35, keskpaiga lähedal elavdas aga Raplat kõvasti, sest kuni vileni tegeleti usinasti vahe vähendamisega. Kui veidi alla minuti veel minna, tuli Rapla ka vaid 1 punkti kaugusele, 37:36, kuid sireeniks siiski piirilinlastele veidi turvalisem edu, 41:37.

Kolmas veerandaeg oli aga eksimatult Rapla soolo. Esimesed punktid sai veerandist kirja kaugviske tabanud Erik Keedus, kes Rapla taas vaid punkti kaugusele tõi, 40:41, ning kuigi korraks Valga-Valka veel vastu punnis, läks asi üsna kiirelt Rapla jaoks tõusvas joones. Viik tuli tabloole umbes-täpselt veerandi keskel, 47:47, kolme minuti pärast oli Rapla juba kahekohalise vahe jagu ees: 61:51. Minuti jagu enne lõppu oli näha ka mängu suurimat paremust, lausa 16 punkti jagu seisul 67:51, millest veerandi lõpuks siiski 14 alles jäi – Rapla poolt vaadates 67:53.

Nagu arvata oli, Valga-Valka asjade käigust siiski päriselt ära ei ehmatanud ja külaliste esinemisele pandi piir. Esmalt oli aga mõlemal osapoolel tükk tegu, et palli korvi saada, kuivõrd veerand sai silma pähe alles pea kahe minuti järel. Tasahilju püüdis kodumeeskond siiski Raplale järgi nihkuda ja mõne punkti kaupa ka comeback-i tehti, kuid päriselt ohtlikuks enam saada ei õnnestunud. Mängu lõpuvileks oli Rapla peal skooriga 86:75.

Külaliste tugevaima esituse tegi Devaugntah Williams, kes lisas Rapla eest tabloole 18 punkti, võttis maha 6 lauapalli ja andis kaaslastele 4 korvisöötu. 15 punkti tõi Rait-Riivo Laane, ühes 5 laua, 6 resultatiivse söödu ja 5 vaheltlõikega, topeltduubli sai statistikasse 37 ja pool minutit platsil olnud Erik Keedus – 13 punkti, 10 lauapalli. Valga-Valka eest tegid parimad esitused võrdselt 16 punkti toonud Timo Eichfuss ja Filipp Gafurov, neile vastavalt ka 5 ja 8 lauapalli.

Rapla meeskond saab nüüd veidi vähem kui nädala puhata, kuna tuleval laupäeval, 2. novembril tuleb koduuksed avada Eesti valitsevale meistrile BC Kalev/Cramole. Kell 17 algav kohtumine on ühtlasi ka Mamma Juubelimäng, mis toob lisaks huvitavale mängule ka kindlasti lisapõnevust ja mitmesuguseid üllatusi.