Rapla võitis PLAY-OFF seeria Tartu Ülikooli vastu! 2:1 võitude saldoga liigume poolfinaalidesse.

Laupäeval peeti otsustav kohtumine Paf Korvpalli Meistriliiga veerandfinaalseerias, kus AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikool Maks ja Moorits jahtisid edasipääsu PLAY-OFFide poolfinaali. Mõlemal meeskonnal oli võimalus, sest edasipääsu kindlustab seerias kaks võitu kogunud meeskond.

Kolmandas, otsustavas mängus ei jätnud Rapla mehed midagi lõpu peale, vaid võtsid kindlalt, veerand veerandi järel oma tahtmise. Võiduga 83:55 (19:14, 25:16, 17:15, 22:10) lõpetati tartlaste 2020/2021 hooaeg ja ise jätkatakse võitlust medalitele!

Sven Kaldre:
“Tegime elu endal natuke raskeks, aga kokkuvõttes arvan, et esimene kaotus oli natuke õpetlik ka. Oli, mida kaasa võtta.”

Seeria kujunes kolme mänguliseks. Kui esimeses mängus võitis Tartu  67:77, siis järgmises kahes pani oma kogemuse ja jõu maksma Rapla  54:74 ja  83:55.

Toomas Anuk: “Tartu tegi sellest ikkagi seeria, esimene mäng saime korralikult tappa ja pinged pandi peale. Aga mehed kandsid meid sellest auga välja!”

Laupäevane, ehk kolmas mäng sai hoo sisse kohe alguses. Rapla mehed toimetasid pallid korvi sihikindlamalt, mängiti domineerivalt ning samm-sammult asuti kohtumist üha suuremalt juhtima. Veerand võideti seisul 19:14. Teisel neljandikul lisati veelgi hoogu ning poolajale mindi 14-punktilist eduseisu hoides. Kolmas veerand oli punktide arvestuses kõige tasavägisem, kuid 17:15 võideti seegi. Hea tunde pealt purjetati täiskäigul poolfinaalide poole edasi ka viimasel neljandikul, mis võideti lausa skooril 22:10.

Otsustavas mängus oli Brandon Childress Rapla parim, visates 20 punkti, võttes 4 lauapalli ja andes 7 korvisöötu. Roberts Freimanis lisas 15 punkti ja 8 lauapalli ning Wajid Aminu kogus 12 punkti, 9 lauapalli ja 3 korvisöötu. Sven Kaldre sai kirja 10 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Tom Kaldre nimele jäi 8 punkti ja 4 lauapalli.