Eile, 20. märtsil, kell 19:00 algas poolfinaali esimene kohtumine Sadolin Spordihoones, kui mõõtu hakkasid omavahel võtma kodunaiskond Payless Rapla ning pealinlaste KK Tallinn. Mäng kujunes tõeliselt raskeks, kuid lisaajal õnnestus meil siiski oma paremus maksma panna ning mäng võita 72:67.

Esimene veerand ei olnud sugugi kodunaiskonnale meelt mööda. Pärast väikeseskoorilist algust jäi kodunaiskond hetkeks 10:17 tagaajaja rolli. Ometi suutsime 10 minuti lõppedes mängida vahe vaid ühekorviliseks (19:21).

Teine veerand oli just kui et parem. Kodunaiskond tabas paremini ning ka kaitses ei lastud vastastel ülemäära vabalt visata. Rapla viskas 15 punkti ning vastasel lasti tabada vaid 8 punkti. See tähendas poolajaks 34:29 meie võitu.

Poolajalt naastes ei olnud kumbki naiskond teinud selliseid muudatusi, et kolmandal veerandajal mängu saatus ära otsustada. Payless Rapla viskas jällegi 15 punkti, ent vastastel lasti sel korral vastata 18-punktiga.

Seetõttu arvasid ilmselt enamik kohalviibijaid, et mängu lõplik tulemus selgub just neljandal veerandajal. Payless Rapla jäi tagaajaja rolli veel päris veidi enne lõpuvile. Mitmete ebaõnnestunud visete tagajärjel oli kindla käega aga Kaari Kamp, kes mõned sekundid enne lõpuvile tabas üliolulise viske korvi alt, mis tõi tabloole seisuks viigi (61:61). Vastastel õnnestus veel teele saata üks kaugvise aga Rapla naiskonna ning kõigi kohalolijate rõõmuks, see ei tabanud. See tähendas, et mäng läheb lisaajale.

Lisaaega alustasid vastased 6:0 spurdiga (67:61). Selleks hetkeks jäi mängida viiest lisaminutist veel umbes kaks. Kui sel hetkel tundus, et suure tõenäosusega peab Rapla siit vastu võtma kaotuse, siis naiskond ei olnud veel oma lõplikku sõna öelnud! Tubli töö kaitses ning välja joonistatud rünnak Kaia Millingule tõi Raplale lisaks 3 punkti. Seejärel oli kolmepunktiviske joone tagant eksimatu Katarina Tamm. Viik oli olemas, kuid mängu võitmiseks vajasime veel punkte. Sel hetkel otsustas Kaari Kamp, et ka tema ei ole veel endast maksimumi siiski andnud ning tabas lisaks Kaiale ja Katarinale kolmanda kolmepunktiviske! Olime 3,6 sekundit enne lõpuvile kolmepunktilises eduseisus, kui Kaia Millingule tehti veel üks viga. Kaia oli vabavisetel resultatiive ning tabades mõlemad vabavisked, kuulus 5-punktiline võit just Payless Rapla korvpallinaiskonnale.

Huvitavat statistikat mängust: Vabaviskeid tabasime 18/15, vastased 16/12. Lauavõitluses jäime alla (48/45) aga ründelaua võitsime seejuures 19:9. Resultatiivseid sööte jagasid naiskonnad võrdselt (16/16). Pallikaotusi tegime 13, ent vastaseid sundisime palli kaotama 28 korda. Vaheltlõikeid kogus kodunaiskond 13, vastase 3 vastu.

See aga tähendab, et poolfinaali seis pärast tänast mängu on 1:0 Payless Rapla korvpallinaiskonna kasuks. Finaali pääsemiseks tuleb aga Raplal alistada KK Tallinn ka reedel, kell 18:00, Tallinna Õismäe Vene Lütseumis.

Tänased saalisviibijad teavad eriti hästi, kuidas Rapla naiskond lõpuvileni võitleb ning kuidas me teie toetust järgmises mängus jällegi vajame! Tule ja toeta naiskonda ning otsustame poolfinaali saatuse juba sel reedel!