U13 tüdrukud lõpetasid oma selle hooaja teekonna EYBL/EGBL liigas Poolas Czluchowi linnas toimunud etapil. Nagu turniiri reglement ette näeb peeti taaskord kokku 5 mängu. Kahjuks võidupunkte kotti pakkida siiski ei õnnestunud. Põnevaim mäng peeti seekord reedel päeva teises pooles BS Riga/ TTP vastu, kuid pärast võrdsete heitlust näitasid siiski tablool numbrid Läti neidude nappi 4-punktilist paremust.

Tšehhi tiimi Slovan Litomerice ja etapi võitja valgevenelaste Prinemanie tiimi vastu sai tüdrukute esitusega rahul olla, kuid siiski vastaste paremusega tuli üsna kindlalt leppida. Jäime peamiselt hätta vastaste kiirete lahendustega rünnakul, kus suurimaks põhjuseks mitte mängijate vähene jooksukiirus vaid mõtlemiskiirus rünnakult kaitsesse suundumiseks. Tšehhi tiimi vastu suutsime võrdselt heidelda teise ja neljanda veerandi, valgevenelannade vastu omakorda küllalt tasavägiselt esimese, teise ja neljanda veerandi, kolmandal veerandil oli alla jäämine suur.

Kahjuks ebaõnnestusid turniiri kaks viimast mängu, Pomerania ja St.Peterburi vastu meie poolt kõige enam. Vastased olid tugevamad, kuid siiski ka mitte nii palju, kui nende skoor seda peegeldas.

Kindlasti ei lase me aga pead norgu ning tüdrukud pidasid rasked mängud hästi vastu ja edasiseks kaasa pakitud kogemuste pagas on hindamatu. Järgmised mängud Euroopa Tüdrukute Korvpalliliigas taas uuel hooajal ja seda kõigepealt kodusel etapil.

Turniiri korraldus Poolas oli kiiduväärt ning lisaks lahingutele väljakul, jõudsime linnas jalutada, kosutada end ujulas ning elada kaasa ja vaadata teiste tiimide mänge.

Tänada tahaks meie toredaid reisikaaslasi Audentese Spordiklubist ning samuti kõiki lapsevanemaid, kes tüdrukutele etappidel osalemist võimaldasid!

Czluchowi etapil mängis meie tiim koosseisus Katri, Gerte, Berit, Leandra, Majandra Liis, Alisa (BC Kalev/Cramo), Angela, Keit Liis, Lisandra, Emma-Lisette, ja Ketlin.

Kokkuvõte ja pildid: peatreener Kaia Milling.

Abitreeneritena kuulusid tiimi Tiiu Kosk ja Mirtel Milling.