AVIS UTILITAS Rapla käis eile, pühapäeva õhtul külas Läti ühel parimal meeskonnal Riia VEF-il, kellega peeti Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga teine veerandfinaal. Sel korral oli VEF-i paremus täiesti eksimatu, kuivõrd see pandi koguni maksma numbritega 121:71.

Sel korral ei olnud raplakatel mängu alguses enda käima saamisega mingit probleemi ning esimesed mõned minutid hoiti koguni nappi liidripositsiooni. Seejärel mängupilt tasakaalustus ning liiguti punkt-punktis, väga tasavägiselt. Avaveerandi viimasel kahel minuti õnnestus VEF-il aga mängu esimese spurdiga maha saada ning skoor sireeniks 34:23, paremus kodumeeskonnale.

Hoopis visamalt algas aga teine neljandik. VEF-i spurt muudkui venis ning nüüd oli Raplal tükk tegu, et mäng käima saada. Tasahilju hakkasid punktid tulema, kuid VEF õnnestus enam ning 20-punktine vahe oli tablool esimene kord juba veerandi keskpaiga kanti. Ehkki vahe suutis vahepeal sellest piirist nii üles- kui allapoole käia, oli poolajapausile suundudes erinevus jälle täpselt 20 – 64:44.

Poolajavahtus mängu Rapla jaoks positiivset muutust ei toonud – pigem vastupidi. VEFil õnnestus mäng mõlemal väljakupoolel hästi ning vahe muudkui kärises. Kolmanda veerandi jooksul lähenes vahe jõudsalt 30 punktile ning veidi enne neljandiku lõppu see ka kätte saadi. Viimasele veerandile läksid meeskonnad vastu seisult 89:54. Mida mänguaeg edasi, seda rohkem Rapla hoog rauges ning kaugemale VEF läks. Mõni minut peale neljanda veerandi algust said lätlased skoori juba kolmekohaliseks, peale viit minutit oli skoor 109:60 ning mängu lõpuvileks 121:71. Riia VEF-i paremus oli seekord absoluutne.

Rapla meeste parim oli eile topeltduubliga Hunter Mickelson, kellelt 16 punkti ja 10 lauapalli. 15 punkti, 2 lauapalli, 2 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget sai statistikasse Sven Kaldre, 13 punkti ja 4 lauapalli tõi Brian Williams.

AVIS UTILITAS Rapla jätkab nüüd hooaega Eesti meistrivõistluste raames. Järgmine kodumäng on meistrivõistluste veerandfinaalseeria algus – kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 peame kodusaalis esimese kohtumise Pärnu Sadama vastu. Kolme võiduni peetava seeria teine mäng peetakse Pärnus pühapäeval, 14. aprillil kell 17, tagasi Raplasse tuleb seeria teisipäeval, 16. aprillil kell 19.00. Juhul kui kolme võiduni jõudmiseks läheb vaja rohkem kohtumisi, peetakse neljas 20. aprillil Pärnus ning viies 22. aprillil taas Raplas.

Järgmisel kodumängul näeme!