Meie U14 ja U12 tüdrukud lõpetasid selle hooaja võistlusmängud päikeselises Stockholmis, kus osaleti Lampe Challenge 2018 turniiril!
Reisiseltskond oli 25-liikmeline. Nagu ikka on Rootsi turniiridel mõnusaks osaks laevasõit, kus koos tiimikaaslastega saab üheskoos aega veeta. Stockholmi jõudsime reede hommikul, kus meid korraldajate juhendamisel viidi metrooga aega veetma kaubanduskeskusesse ja seejärel koolimajja, mis oli meie “koduks” kahel järgneval ööl. Lahingud korvpalliplatsidel algasid reede õhtul ja lõppesid pühapäeva lõunal, mõlemad võistkonnad mängisid kokku 4 mängu.

Võiduka turniirikäigu eest hoolitses meie noorem tiim. Kaks esimest mängu kulgesid üsna lihtsalt ja oli näha, et meie tüdrukud on suuremate kogemustega kui vastased Hammarby Basket ja Skuru Ik tiimidest. Kaks järgmist vastast Smiltene (Läti) ja AIK Basket Yellow olid juba kõvemast puust, kuid tüdrukud võitlesid vapralt ja võistkondlikult ning lõpusireeni kõlades oldi juhtimas ka nendes kohtumistes, aga päris tasavägiselt. Seega toodi koju väga uhke 1.koha karikas, võib öelda, et U12 vanuse jaoks ehk isegi liigagi uhke. Turniiri parima mängija tiitli selles vanuses pälvis meie Keit Liis.

U14 tüdrukud alustasid turniiri väga raske ja ebaõnnestunud mänguga Skuru Ik vastu. Teise päevaks tehti aga omad järeldused ning mängud KFUM Blackeberg East ja AIK Basket vastu olid täiesti teisest puust, võideldi iga palli pärast ning ka rünnakul leiti paremaid lahendusi, kuigi omad võimalused olid mõlemas kohtumises, siis siiski jäädi alla 11 ja 6 punktiga. Viimasel päeval ootas seega ees lahing 7.koha peale vastas KFUM Blackeberg West. Kuigi mäng kulges pigem meie piigade juhtimisel, siis kolmanda veerandi lõpus vastaste püsti pandud maa-ala pressing viis meid mõnepunktilisse kaotusseisu, millest kahjuks välja ei õnnestunud tulla. Napilt 4 punktiga jäi võiduarve avamata. Kuid tugevas konkurentsis võis väga rahule jääda kolme viimase mänguga.
Kokkuvõtteks oli aga tegemist igati toreda väljasõiduga ja kuigi aeg-ajalt tuli treeneritel tegeleda ka nö loengute pidamisega, siis kiitus kõigile osalejatele! Aitäh lapsevanematele ja abilistele, kes aitasid meid Tallinnasse ja tagasi!

Rapla delegatsioon osales turniiril koosseisus: Liseth, Emily, Lorelii, Triinu-Liisu, Marta, Henriethe, Emma-Mia, Bia, Lisandra, Keit Liis, Gerte, Berit, Gerlin, Merith, Majandra Liis, Lisete, Angela, Paula, Kätlin, Ketlin, Triine, Kaia, Tiiu, Martin & Mirtel.

Kokkuvõtte kirjutas tüdrukute peatreener Kaia MIlling.

Vaata kogu galeriid siit.