Eile õhtul sai ametliku avapaugu AVIS UTILITAS Rapla 2018/2019 hooaeg uues Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas. Eelmisel hooajal Lätis hõbedale jäänud Riia VEF tõestas kahjuks kohe esimeses mängus, miks just nemad on ühed selle aasta Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga favoriidid ning võtsid kindla võidu 102:68. AVIS UTILITAS Raplat ootab aga juba täna uus mäng ning uus võimalus hooaja esimesed võidupunktid kirja saada!

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Indrek Kajupank, Rain Veideman, Marek Ruut, Ervins Jonats ja Hunter Mickelson. Hooaja esimene mäng algas meie jaoks väga hästi, kui Mickelsonil õnnestus tabada kolmene ja kahene ning Veidemanil vabavise, mille järel oldi kohtumist juhtimas 6:0. VEF tuli aga kiirelt järgi ning veerandi keskel oli seis viigis 9:9. Jätkus küllaltki tasavägine mäng ning Raplal oli lootust lõpetada veerandaeg võiduga, kuid viimasel hetkel tabasid vastased valusa kolmese ning esimese veerandi kaotasime seega napilt kahe punktiga 23:25.

Teist veerandit alustasid vastased sama valusalt kahe kiire kahesega ning olid nüüd juhtimas kuue punktiga 29:23. Meil õnnestus küll vabavisetega vähendada vahe kolmele punktile, kuid vastased teenisid taas järjest kaks kahest ning olime taga seitsme punktiga 26:33. Jätkasime sama mustriga ning vähendasime vahe kolmele punktile, kuid ka vastased jätkasid samas vaimus ning kasvatasid nüüd eduseisu kümnele punktile 40:30. Hetkeks saime veel vahe kuuele punktile, kuid rohkem vähendada seda enam ei õnnestunud ning teise veerandi kaotasime 13:23. Esimese poolaja lõppedes olime taga 12 punktiga 36:48.

Peale poolaja vaheajalt naasmist said vastased eriti hea hoo sisse ning kahjuks õnnestus neil vahet veelgi enam suurendada. Kolmanda veerandi võitsid lätlased 32:23 ning tänu sellele oli nende edu nüüd juba 21 punkti 80:59.

Sel korral me kahjuks Riia VEFi vastu rohtu ei leidnud ja viimane veerand kulges meie jaoks eriti punktivaeselt, kui kaotasime veerandi 9:22. Lõpuvile kõlades tuli meil vastu võtta 34-punktine kaotus 68:102.

Kahjuks ei saanud sel korral meeskonnale abiks olla Dominique Hawkins, kellel on treeningul saadud vigastuse tõttu sõrm kipsis. Küll aga on meil väga hea, et meistriliigas teenis oma esimesed mänguminutid Rapla Korvpallikooli õpilane Markus Ruubel.

Meie resultatiivseimad olid 15 punktiga Rain Veideman, 13 punktiga Hunter Mickelson ja 12 punktiga Indrek Kajupank.

Hooaja avamängust tuleb teha omad järeldused, aga nagu öeldud, siis juba täna õhtul on uus mäng ja uus võimalus esimesed võidupunktid kirja saada. Teises võõrsil mängus läheme vastamisi Jekabpils/SMScredit.lv-ga. Kohtumine algab kell 19:30 ning on nähtav www.delfi.lv. Pea püsti ja näeme saalis!