Eile, 30. septembril läksime hooaja teises mängus vastamisi Jekabpils/SMScredit.lv-ga. Kuigi esimene poolaeg kulges väga üle kivide ja kändude, siis teisel poolajal saime mängu käima ja sihikud paika ning saime kirja 2018/2019 hooaja Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga esimesed võidupunktid skooriga 79:69!

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Rain Veideman, Indrek Kajupank, Sven Kaldre, Ervins Jonats ja Hunter Mickelson. Kui laupäevases mängus saime alguses hästi minema, siis sel korral olime kolm minutit peale mängu algust seitsme punktiga taga 2:9. Veerandi keskel oli õnneks seis viigis 10:10. Vastastelt järgnes sellele aga valus 8:0 vahespurt ning esimese veerandi lõppedes olime kaotusseisus üheksa punktiga 14:23.

Ka teise veerandi algul õnnestus vastastele sooritada 8:0 vahespurt ning minna mängu juhtima 15 punktiga 31:16. Vastasime 5:0 vahespurdiga, aga vahet sel veerandil alla kümne punkti vähendada ei õnnestunud. Esimese poolaja lõppedes oli meie kaotusseis 10 punkti 33:43.

Kolmandal veerandil saime nüüd aga hoopis parema hooga minema. Esialgu õnnestus Kajupangal ja Kaldrel vähendada vahe kohe veerandi algul kuuele punktile. Vastased tabasid veel ühe kahese, aga Raplal oli vaja nüüd täiega panna ja seda ka tehti. Kaldre sai kolmese sihiku paika ning koos Kajupanga, Veidemani ja Ervinsiga tehti 17:0 vahespurt ning oldi juhtimas üheksa punktiga 57:48. Kolmanda veerandi võitsime 31:11 ning olime enne otsustavat veerandaega juhtimas kümne punktiga 64:54.

Viimane veerand oli oluline vahet säilitada ja seda meil ka teha õnnestus. Lätlased said küll kolmel korral vahe kaheksa punkti peale, kuid me pidasime lõpuni vastu ja saime kirja magusad hooaja esimesed võidupunktid skooriga 79:69.

Meie resultatiivseimad olid Rain Veideman (19p, 6lp, 5rs), Ervins Jonats (14p, 7lp, 5rs), Hunter Mickelson (14p, 7lp), Sven Kaldre (12p, 4lp) ja Indrek Kajupank (11p, 6lp).

Kahjuks ei saanud sel korral meeskonnale abiks olla Dominique Hawkins, kellel on treeningul saadud vigastuse tõttu sõrm kipsis. Küll aga said mänguminuteid ja kindlasti olulisi kogemusi kõik meie nooremad mängijad.

Suur aitäh kõigile kaasaelajatele ja eriti suur tänu kõigile, kes tulid meid sel nädalavahetusel Lätti koha peale toetama!

Järgmine mäng toimub tuleval pühapäeval, kui kodusaalis läheme vastamisi möödunud hooaja BBL finalisti BK Jurmalaga. Kohtumine algab Sadolin Spordihoones kell 17:00. Näeme saalis!