AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond külastas täna õhtul taas Lätit, sedakorda BK Ogre meeskonda, kellega varasemalt mitmeid teravaid vastasseise peetud. Vähemat ei juhtunud tänagi ja ehkki kohtumine oli eksimatult pingeline, õnnestus kodustel siiski turniiritabelisse enda kolmas võit ning Raplal esimene kaotus kirjutada – 81:73.

Kogu kohtumise võib kokku võtta nii, et ehkki initsiatiiv oli valdavalt kodumeeskonna käes, ei saanud nad end hetkekski lõdvaks lasta. Täpselt see muster valitses juba mängu algusest – kuigi Ogre pääses 3,5 minutiga 13:5 juhtima, tuli Rapla neile taas järgi. Vähem kui kolme minutiga oli vahe juba hoopis väiksem, 17:15, ning avaveerandi lõpuks juba ka vaid minimaalne, Ogre peal 25:24. Teisel veerandil oli tablool korduvalt näha viiginumbreid ja tegelikult enamikul kümnest mänguminutist Rapla mõnepunktilist eduseisugi, kuid kuna veerandaja viimased minutid õnnestusid paremini võõrustajatel, said nad taas sireeniks tabloole enda eduseisu, 46:41.

Teisel poolajal pani kodusats oma sõna väljakul veidi kõvemini maksma ning Rapla jäi nüüd pigem tagaajaja rolli. Selles rollis end aga samuti lõdvaks ei lastud, sest taas ja taas tuldi Ogrele sappa, kui need vahet suurendada üritasid. Kolmanda veerandi alguses sai Ogre 8 punktiga ette, 52:44, kuid sellele vastas otsustavalt Montae Glenn, kes erinevuse kahe eduka rünnakuga poolitas, 52:48. Ehkki Ogre sellele üpris kiirelt uuesti 2p lisas, ei liikunud vahe seejärel mitme minuti jooksul kummalegi poole, kuna mõlemalt poolelt patustati nii möödavisete kui ka pallikaotustega. Veerandi lõpuminutid olid aga taas mõlema poole jaoks resultatiivsemad ja otsustavale neljandikule mindi skoorilt 63:55.

Viimast kümmet minutit mängis Rapla isukalt ja selge ambitsiooniga võit siiski koju tuua. Jälle ja jälle võeti Ogrele vaid ühe korvi kaugusele sappa, kuid sellest lähemale paraku mitte – väiksemaks kui 3 punkti vahe justkui lihtsalt ei tulnud. Ka vaid 36 sekundit enne lõppu tõi Indrek Kajupanga kaugvise Rapla üpris lähedale, 73:77, kuid kuna Rapla uuesti tabamiseni ei jõudnud, küll aga õnnestus Ogrel vabaviskejoonelt kõik 4 võimalust edukalt ära kasutada, jäi lõpusireeniks tabloole Ogre 81:73 paremus.

Rapla resultatiivseim oli täna Devaugntah Williams, kes tõi 17 punkti, võttis 3 lauda ning jagas 6 korvisöötu. Rait-Riivo Laane ja Montae Glenn lisasid täna mõlemad 15 punkti, lisaks vastavalt ka 9 ja 8 lauapalli. Ogre poolelt olid täna selgelt tugevaimad Karlis Apsitis ja James Batemon, kellelt mõlemalt 17 punkti.

Rapla meeskond saab nüüd ametlikest mängudest täpselt nädala puhkust, kuid juba 19. oktoobril on ise võõrustaja rollis, kui Sadolin Spordihoonesse sõidavad maailmarändurid TALTECH meeskonnast. Kell 17 algav kohtumine väärib kindlasti sammude seadmist kodusaali poole! Piletid saab selleks puhuks juba ette hankida näiteks Rapla linna HEPA tanklatest, kuid loomulikult sularaha eest lunastada ka kohapeal. Lisaks on endiselt võimalik endale muretseda Rapla kodumängude hooajapilet (täishind 75€, sooduspilet 35€), millega sissepääs tagatud nii järgmisel laupäeval kui kõigil teistel kodusaali kohtumistel kuni hooaja lõpuni välja.