AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond võttis eile õhtul kodusaalis vastu ühe Läti tugevaima klubi, Riia VEF-i. Ehkki kindlasti ei langetud võitluseta, pani põhiturniiri 2. meeskond oma paremuse siiski kindlalt maksma, 90:65.

Kohtumise algus läks Raplale küllalt visalt. VEF jõudis nelja minutiga tervelt skoorini 11-0 enne kui kodumeeskond kapten Indrek Kajupanga viskest silma pähe sai. Seejärel tuldi aga mõne minuti jooksul ilusti mängu ning pandi peagi tabloole 9:13 – juba lubavam! Sellele vastas omakorda VEF mõne õnnestunud rünnakuga ning tablool taas suurem punktivahe, 9:18. Ka Rapla hoidis siiski ligi ning veerandi lõpuks polnud asi veel kindlasti lootusetu, 12:18.

Teise veerandi algus kulges VEF-i spurdi tähe all – kahe minuti jooksul 8:0 ning Rapla oli juba maha jäänud 12:26. Kiirelt sai sellest 16:26, mis andis lootust, kuid siis omakorda 16:32. VEF näitas taset, ning kõik vabaks jäetud mängijad kasutasid oma võimalused kaugelt ja lähedalt väga hästi ära. Esimene poolaeg lõppeski VEF-i spurdiga, mis vahe taas veidi suuremaks venitas – Rapla poolt vaadates 25:43.

Üldiselt toimis seda tüüpi dünaamika ka teisel poolajal. VEF sai oma mängu käima, viskas eeskujuliku tabavusega kaugelt ning läks spurdiga ette, Rapla sai endki käima ning tuli veidi paremini järgi, mille järel VEF taas omalt poolt järgmise käigu sisse lükkas. Nüüd käis skoori liikumine juba 15-25 punkti vahemikus. Ehkki võitlust oli väljakul endiselt, õnnestus VEF mõlemal väljakupoolel tõhusamalt ning kõik Rapla spurdid peatati efektiivselt. Kolmanda veerandi lõpp näitas skoori 44:65. Viimased kümme mänguminutit temposse muutust ei toonud ning ehkki kolm ja pool minutit enne lõppu jõudis Rapla Joonas Šeini tabava kaugviske toel ka 14 punkti kaugusele, vastas VEF taas kaugviskekontsertiga. Lõpus juba meeskonna noorimatele liikmetele mänguaega andnud Rapla pidi Riia VEF-ile alla vanduma skooriga 65:90.

Rapla meeskonna poolt näitas enim resultatiivsust Dominique Hawkins, kelle panuseks 14 punkti, 4 lauapalli ja 2 korvisöötu. Ervins Jonats lisas 11 punkti, 3 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Ronald Delph ja Hunter Mickelson võrdselt 10 punkti, vastavalt ka 5 ja 7 lauapalli.

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga teine veerandfinaalkohtumine toimub sel pühapäeval, 31. märtsil kell 19.00 Riias, Daugavas Sporta Nams spordihoones.

Rapla korvpallimeeskond naaseb kodusaali järgmisel korral taas veerandfinaalideks, aga seekord Eesti meistrivõistluste raames. 10. aprillil kell 19.00 pannakse Sadolin Spordihoones pall mängu Eesti 4. ja 5. meeskonna, ehk siis AVIS UTILITAS Rapla ning Pärnu Sadama vahel. Seeria peetakse kolme võiduni, niiet aprillikuus on võimalusi Raplat kodus toetada mitu. Kuna täpselt mängud on, sellega on parim võimalus end kursis hoida jälgides Rapla meeskonna sotsiaalmeediakanaleid Facebookis või Instagramis.